Zwycięzcy 43 Rajdu Świdnickiego KRAUSE !

By
Updated: kwiecień 28, 2015

Grzegorz Grzyb i Robert Hundla zwycięzcami 43 edycji Rajdu Świdnickiego!

Po wielu „prawie” wreszcie w tym roku udało się Grześkowi to, co chciał osiągnąć w Świdnicy. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że wywozi z rajdu komplet punktów, wraz z dodatkowymi za zwycięstwo w odcinku miejskim tzw. power stage.

 

Klasyfikacja po ostatnim odcinku  rajdu wygląda następująco:

 

klasyfikacja 43

Drugi w klasyfikacji generalnej Tomek Kuchar jadący z Danielem Dymurskim, musiał pogodzić się z awarią turbiny i w końcówce rajdu niestety „dopadła go niemoc”.  Trzeci na podium był Maciek Oleksowicz z Michałem Kuśnierzem.

Zaskoczeniem dla wszystkich obserwujących zmagania, była postawa Filipa Nivette, który jednak swoją bardzo brawurową i szybką jazdę zakończył na OS 8 na fragmencie wokół Jeziora Bystrzyckiego.

Rajd po raz kolejny, z czego należy się bardzo cieszyć, odbył się bez uruchamiania procedury wypadkowej. Nie było poważniejszych wypadków, żadna załoga nie ucierpiała w wyniku rywalizacji.

Miłym akcentem był powrót na rajdowe trasy naszych klubowych zawodników Grzegorza Siekluckiego i Bartosza Foltynowicza, którzy po kilkuletniej przerwie w startach wrócili na trasy w kultowym Oplem Kadettem w klasie HR3, którym zajęli w niej trzecie miejsce !!

Efektowny pojazd podbił serca wielu kibiców, którym przypomniały się dawne lata świetności tych aut.

fot. Automobilklub Sudecki

fot. Automobilklub Sudecki

fot. Automobilklub Sudecki

fot. Automobilklub Sudecki

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie gratulujemy zawodnikom widowiskowej rywalizacji, dziękujemy wszystkim naszym partnerom, sponsorom i współorganizatorom bez których realizacja takiego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Ogromne podziękowania należą się też wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w rajd osobom, czyli całemu Zespołowi Organizacyjnemu,  sędziom sportowym obsługującym poszczególne punkty, oraz służbom zabezpieczenia trasy, które bardzo ofiarnie wypełniały swoje obowiązki. W tym roku współpracowaliśmy z ekipami z Kłodzka, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Bielawy i Świdnicy.

Dziękujemy Wam wszystkim! To był rajd każdego z Was.

Do zobaczenia na etapie przygotowania do kolejnej edycji!

Jeśli ktoś z Was ma ochotę zagłębić się bardziej w świat motorsportu i chce z nami podziałać, klub jest otwarty dla każdego -wystarczy się z nami skontaktować 🙂


Chcesz wiedzieć jak przebiegał rajd?   Odwiedź : RAJDOWY FACEBOOK

Możliwość komentowania została wyłączona.