Ostatnie pożegnanie Andrzeja w dniu 7 października 2023

By
Updated: październik 2, 2023

W piątek, 29 września w wieku 86 lat zmarł Andrzej Dobosz. Był twórcą Automobilklubu Sudeckiego, a także pomysłodawcą kultowego już Rajdu Elmot. Impreza ta organizowana jest do dzisiaj w randze Mistrzostw Polski pod nazwą Rajdu Świdnickiego.

Andrzej Dobosz przez wiele lat był związany z organizacją Rajdu Polski – najwyższej rangą imprezy rozgrywanej wówczas w naszym kraju. Prężnie działał także w strukturach Polskiego Związku Motorowego. Był pomysłodawcą najtrudniejszych i najbardziej malowniczych odcinków specjalnych w regionie. Dzięki jego pasji Świdnica i Przedgórze Sudeckie stały się jednym z najbardziej znanych i kultowych miejsc na mapie sportów samochodowych w Polsce.

Andrzej Dobosz zarażał swoją pracowitością, pomysłowością i ogromną odwagą. Nie bał się wyzwań i okazywał to przez całe swoje życie. Jego otwartość, ogromne umiejętności i okazywana pomoc pozwoliły nowym organizatorom na stworzenie imprez, które rozgrywane są po dzień dzisiejszy. Bez wątpienia był świetnym nauczycielem rajdowego rzemiosła.

Andrzej Dobosz cenił szczerość, a ludziom dzielącym jego pasję dawał to, co najcenniejsze – swój czas. Jego barwne opowieści, poczucie humoru i uśmiech potrafiły zdziałać cuda. Jego osoba naturalnie łączyła ludzi i środowiska. 

Wkład twórcy Automobilklubu Sudeckiego w rozwój sportów samochodowych w naszym kraju jest nieoceniony. Ogromna charyzma i zapał pozwalały Andrzejowi Doboszowi realizować marzenia, które stały się także marzeniami całego środowiska.

Rajdy samochodowe bez Andrzeja Dobosza nie byłyby takie same, a po jego śmierci nie będą już takie same.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 7 października 2023 o godzinie 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świdnicy przy ul. Słowiańskiej.

Zaraz po ceremonii pogrzebowej córka Andrzeja Dobosza zaprasza wszystkie chętne osoby, które chciałyby powspominać Jej Tatę do restauracji „Łaźnia” przy Parku Centralnym.

Będzie to doskonała okazja do spotkania, a rodzina będzie miała okazję poznać osoby, dla których Andrzej Dobosz był ważny. Spotkajmy się przy kawie i ciastku i powspominajmy Andrzeja Dobosza, który oprócz sportów motorowych uwielbiał również słodycze.

Możliwość komentowania została wyłączona.