Podsumowanie sezonu 2014

By
Updated: listopad 10, 2014

Kończy się rok 2014, czas więc na podsumowanie działalności sędziowskiej, czyli obsługi tegorocznych imprez przez naszych sędziów.

 

W styczniu/lutym, po przeprowadzonym naborze, szkoleniach i egzaminach w naszych szeregach sędziowskich pojawili się nowi koledzy i koleżanki. Niestety nie wszyscy mogli w ciągu sezonu uczestniczyć w wyjazdach z racji swoich obowiązków, braku czasu, lub po prostu ochoty…
Jednak Ci którzy rozpoczęli z nami ten sezon okazali się bardzo zaangażowani i chętni do nauki w praktyce, co w powiązaniu z kilkoma fajnymi imprezami na których byliśmy w tym roku, dało im bardzo wiele doświadczenia i pokazało że mają w sobie duży potencjał sędziowski. Poza tym bardzo fajnie „wkomponowali” się w resztę ekipy i nie odstają od innych pod względem poziomu pozytywnego szaleństwa, a czasem nawet ten poziom podnoszą. Historie z wyjazdów tegorocznych będą za jakiś czas klasykami wspominanymi z wielkim uśmiechem.
Natomiast dzięki „raportom” z poszczególnych imprez, łatwiej będzie się te historie pamiętało. Raporty tworzone są właśnie po to, aby dokumentować i tworzyć historię Automobilklubu.

Co ciekawego odbyło się w tym roku?

 

Zaczęliśmy tradycyjnie od naszego rajdu, czyli 42 Rajdu Świdnickiego KRAUSE, z którego co prawda nie ma raportu, ale wszyscy nasi członkowie brali w nim udział i każdy we własny sposób go zapamiętał. Z resztą tę imprezę najłatwiej jest nam wspominać.
Następnym rajdem na który pojechaliśmy był 29 Rajd Karkonoski (30.05-01.06). Koledzy z Jeleniej Góry jak co roku zapraszają nas do współpracy, a ta współpraca ma bardzo duży wymiar, gdyż obsługujemy większość rajdowych OSów.

 

Pod koniec sierpnia nasza wesoła ekipa po raz kolejny wyjechała na północ kraju, aby zrealizować sędziowsko rundę Pucharu Świata Cross Country BAJA POLAND 2014. Doświadczenia które tam zdobywamy, oraz te z którymi tam już pojechaliśmy, przynoszą bardzo pozytywne efekty w postaci podziękowań od Organizatorów, oraz Obserwatorów, co oznacza że dobrze wykonujemy swoją robotę.

raport B2014

Tydzień później 5-7 września na zaproszenie kolegów ze Śląska pojechaliśmy niewielką, ale bardzo skuteczną grupą na 60 Rajd Wisły. Bardzo fajna impreza, bardzo fajnie spędzony czas i kilka historii wspomnianych wcześniej właśnie tam się wydarzyło. Miłe wspomnienia.

60WISŁArap

Niedługo potem, bo już 20 września, nasi lokalni koledzy poprosili o wsparcie przy Rally Masters KJS. Jednodniowa impreza, dobry czas na naukę dla młodych, którzy w większości tę imprezę obsługiwali ( oczywiście pod nadzorem doświadczonych kolegów ), dla niektórych czas na zmianę samochodu…

raoprt RM2014

Po Mastersach nadszedł 24 Rajd Dolnośląski (16-18 październik), kolejne wielkie wyzwanie logistyczno-sędziowskie dla klubu, gdyż trzeba było zebrać wszystkich sędziów, którzy tylko mogli z nami jechać, dodatkowo prawie setkę sędziów zabezpieczenia. Tutaj działo się bardzo wiele, było dużo emocji i raport z tej imprezy jest wyjątkowo obszerny.

rap 24

Z kolei tydzień później 24-26 października zostaliśmy zaproszeni do Żagania, do obsługi Baja Inter Cars 2014, czyli kolejna dla nas impreza offroadowa, podczas której również mieliśmy dużo ciekawej pracy – wszystkie PKCe, Serwis, Park Zamknięty, obsługa OS… Również i tutaj dostaliśmy podziękowania i wiele ciepłych słów ze strony samych zawodników za atmosferę na poszczególnych punktach.

raportBZ.

 

Podsumowując ten sezon można śmiało napisać, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty dla sportu motorowego w Polsce. Zrealizowaliśmy trzy rajdy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski – w tym nasz własny Świdnicki i praktycznie 3/4 każdego z rajdów Karkonoskiego i Dolnośląskiego. Zrealizowaliśmy dwa rajdy offroadowe Baja, w tym jeden w randze Mistrzostw Świata, drugi rangi Mistrzostw Polski. Poza tym wsparcie dla Rajdu Wisły i część Rally Masters.

 


Kolega Adam Jurczak jak co roku postarał się o kilka statystyk. Wygląda to tak:
W całym cyklu RSMP/RPP zrobiliśmy 28,9 % wszystkich rozegranych OSów !
W trzech naszych dolnośląskich rundach RSMP obłużyliśmy 24 z 34 OSów, co daje 70,5 % !
Z 6 rozegranych w tym roku OSów miejskich, zrobiliśmy 4 czyli 66,7 %  w całym cyklu RSMP/RPP.
Do tego dochodzą jeszcze rajdy offroadowe i KJS.

Daje to wyraźny obraz naszego klubowego potencjału, możliwości technicznych i organizacyjnych.

 

Na Dolnym Śląsku jesteśmy najlepiej póki co działającym Automobilklubem, chociaż brakuje nam jeszcze trochę naszych własnych, lokalnych imprez na poziomie KJS. Widzimy ten brak i można napisać że prace nad zmianą tego stanu są prowadzone i całkiem zaawansowane.
Najważniejsze jest jednak to, że mamy ludzi z pasją, licencjonowanych sędziów i zaangażowanych kolegów bez licencji, z którymi razem staramy się rozwijać nasze „motorsportowe” hobby.
Teraz pora na zimową przerwę, odpoczynek, nowe pomysły i plany. Jednak sędziowska strona facebookowa spać na zimę nie idzie i w okresie zimowym głównie tam będziemy się się kontaktować. Również strona klubowa cały czas działa i również tutaj zawsze można znaleźć sporo ciekawych informacji, których systematycznie przybywa.
Dziękujemy wszystkim kolegom, koleżankom za cały sezon współpracy, przygód, uśmiechów w oparach spalin i huku silników.

 

Do następnego sezonu, który już na wiosnę!!

Możliwość komentowania została wyłączona.