Baja Poland 2014 – raport

By
Updated: wrzesień 11, 2014

W dniach 28-31 sierpnia rozegrana została w Szczecinie oraz Drawsku Pomorskim kolejna runda Pucharu Świata Cross Country BAJA POLAND 2014. Również i w tym roku, sędziowie Automobilklubu Sudeckiego otrzymali zaproszenie do współpracy przy tym wydarzeniu.

 

Baja Poland w tym roku stanowiła: Puchar Świta Cross Country, Puchar Świata FIM w Rajdach Baja, Mistrzostwa Europy Centralnej (CEZ), Rajdowy Puchar Polski Samochodów Terenowych oraz Puchar Polski w Rajdach Baja. Do startu przystąpiło 120 zawodników.

Cała impreza rozpoczęła się w piątek od Ceremonii Startu, którą zlokalizowano przy nowopowstałej Hali Widowiskowo-Sportowej Arena Szczecin, później zawodnicy wystartowali do pierwszego z odcinków, którego start był zlokalizowany nieopodal Miasteczka Rajdowego, który liczył nieco ponad 7 km. W sobotę całość rywalizacji przeniosła się do Drawska Pomorskiego, to tam zawodnicy rywalizowali na terenie Poligonu Drawskiego, mieli do pokonania dwukrotnie przejeżdżany odcinek liczący aż 188 km odcinek. W niedzielę rywalizacja powróciła do Szczecina i miasta Dobra, gdzie rozegrano ostatni etap zawodów, czyli odcinek Dobra, liczący niecałe 73 km.

48

Baja Poland to z pewnością 3 dni maksymalnie wytężonej pracy dla załóg, dla sędziów, a przede wszystkim dla organizatora. Z uwagi na wypadek zawodnika, startującego na quadzie w Pucharze Świata FIM w Rajdach Baja, cała sobotnia rywalizacja była opóźniona, a ostatni obsługujący imprezę sędziowie Sudecki Motorsport pojawili się z powrotem w Szczecinie o 2 w nocy.

Jak można w skrócie podsumować Baja Poland 2014?   W skrócie:
3 dni rywalizacji na światowym poziomie,
3 dni wytężonej pracy wszystkich współpracujących osób przy rajdzie,
3 dni niesamowitych emocji,
3 dni, które potwierdziły profesjonalizm naszych sędziów grupy Sudecki Motorsport,

 

Kilka słów od Magdy Lewandowskiej, Dyrektora ds. sędziów sportowych podczas Baja Poland 2014:

Dlaczego Baja Poland 2014 z pewnością utkwi w mojej pamięci? Był to mój debiut w roli Dyrektora ds. sędziów sportowych. W tym miejscu chciałabym podziękować Komitetowi Organizacyjnemu za zaufanie i powierzenie mi tej funkcji. Po raz kolejny potwierdziłam sobie samej, jak i pozostałym osobom, że w 100% mogę polegać na sędziach, z którymi współpracuję na co dzień. Należą się Wam, Mojej Złotej 18nastce, ogromne podziękowania, za Wasz profesjonalizm, wytrwałość, poświęcenie oraz umiejętność współpracy w grupie. Szczególne podziękowania kieruję do
Marka Kisiel oraz Kasi Lewandowskiej, za doskonałą pracę i niedocenione wsparcie przy wykonywaniu założonego planu.

Gdy już emocje opadły i wszyscy wróciliśmy do naszych codziennych zajęć, sądzę, że bez wątpienia podjęlibyśmy się współpracy przy kolejnej rundzie Pucharu Świata!

2

A największe gratulacje od naszej ekipy dla zwycięzców poszczególnych pucharów. Na najwyższym stopniu podium Pucharu Świata FIA stanęli Polacy!
1 miejsce      Krzysztof Hołowczyc, pilotowany przez Xaviera Panseri,
2 miejsce      Adam Małysz z Rafałem Martonem
3 miejsce –   uczeń naszego Mistrza – Martin Kaczmarski, ze swoim pilotem Tapio Suominem

 

Gratulacje i do zobaczenia za rok!

 

Możliwość komentowania została wyłączona.